Ga naar homepage
RSS feed
Boekentaal Mondiaal
Moving Movies

Overzicht boektitels

Hieronder vindt u een overzicht van de thema's en boeken van alle leeskringseizoenen. Map 18A en mappen ouder dan 15A en B zijn uitverkocht.
 

Seizoen 2018-2019
Thema 'Vervreemding'

Map 21A
Erich Maria Remarque, De nacht in Lissabon
Benedict Wells, Het einde van de eenzaamheid
Leïla Slimani, Een zachte hand
Jane Gardam, Een onberispelijke man
Tommy Wieringa, De heilige Rita
Bert Natter, Ze zullen denken dat we engelen zijn

Map 21B
Robert Seethaler, De Weense sigarenboer
Paolo Cognetti, De acht bergen
John-Alexander Janssen, Een verhaal uit de zonnestad
Sara Novic, Wie het mooist valt
Kees van Beijnum, Het mooie seizoen
Thomas Verbogt, Hoe alles moest beginnen

 

Seizoen 2017-2018
Thema 'De verandering'

Map 20A
Plotseling, liefde van Aharon Appelfeld
Op de veranda van Elleke Boehmer
Schoppenvrouw van Mensje van Keulen
De stilte van Thé van Marie de Meister
Slapen op Jupiter van Anuradha Roy
Gaan, ging, gegaan van Jenny Erpenbeck

Map 20B
Plotseling, alleen van Isabelle Autissier
Verre vader van Jos van Kan
Nora van Colm Tóibin
De zwarte brug van Erik Vlaminck
Van vogels en mensen van Margriet de Moor
Gustav & Anton van Rose Tremain


Seizoen 2016-2017
Thema 'Her- en derwaarts'

Map 19A
Stefan Brijs, Maan en zon
Marilynne Robinson, Lila
Miriam Guensberg, Ooit
Inge Schilperoord, Muidhond
Gaute Heivoll, De malloten van Stavanger
Mariëtte Haveman, Het huis achter de wilgen

Prijs: € 20 (voor leden € 15) (exclusief verzendkosten)


Map 19B
PF Thomése, De onderwaterzwemmer
David Vann, Aquarium
Anne Tyler, De blauwe draad
Jan van Toortelboom, De man die haast had
Ellen Heijmerikx, En nooit was iets gelogen
Milena Michiko Flašar, Een bijna volmaakte vriendschap

Prijs: € 20 (voor leden € 15) (exclusief verzendkosten)


Seizoen 2015-2016
Thema 
‘Thuiskomen’

18A
Adriaan van Dis, Ik kom terug
Ida Simons, Een dwaze maagd
Bregje Hofstede, De hemel boven Parijs
Peter Terrin, Monte Carlo
Hans Münstermann, Mischa
Haruki Murakami, De kleurloze Tsukura Tazaki en zijn pelgrimsjaren

UITVERKOCHT


18B
Yvonne Keuls, Koningin van de nacht
Irfan Orga, Aan de oevers van de Bosporus
Toine Heijmans, Pristina
Lodewijk van Oord, Albrecht en wij
Ian McEwan, De kinderwet
Wytske Versteeg, Boy

Prijs: € 17,50 (voor leden € 12,50)

 

Seizoen 2014-2015
Thema 
‘Over grenzen heen’

17A   
J.M. Coetzee, De kinderjaren van Jezus
Thomas Heerma van Voss, Stern
Josha Zwaan, Zeevonk
Jannie Regnerus, Het lam
Francesca Melandri, Hoger dan de zee
Rascha Peper, Handel in veren

Prijs: € 17,50 (voor leden € 12,50)

17B
Jesús Carrasco, De vlucht
Corine Kisling, Het badhuis
Stefan Hertmans, Oorlog en terpentijn
Vonne van der Meer, Het smalle pad van de liefde
Amos Oz, Onder vrienden
Ariëlla Kornmehl, Wat ik moest verzwijgen

Prijs: € 17,50 (voor leden € 12,50)

 

Seizoen 2013-2014
Thema ‘Ik zie, ik zie…’


16A    
Louis Couperus, De stille kracht
John Green, Een weeffout in onze sterren
Lilian Blom, Slagschaduw
Tommy Wieringa, Dit zijn de namen
Nicol Ljubic, Zeezwijgen
Audur Ava Ólafsdóttir, Rosa candida
Prijs: € 17,50 (voor leden € 12,50)


16B
F. Bordewijk, Karakter
Arno Geiger, De oude koning in zijn rijk
Sylvia Pessireron, De verzwegen soldaat
Otto de Kat, Bericht uit Berlijn
Sayed Kashua, Tweede persoon enkelvoud
Fouad Laroui, De kleine bedrieger
Prijs: € 17,50 (voor leden € 12,50)

 

Seizoen 2012-2013
Thema 'Elck sijn waerom'

15A
Téa Obreht, De tijgervrouw van Galina
Julian Barnes, Alsof het voorbij is
Erwin Mortier, Gestameld liedboek
Gerdien Verschoor, De draad en de vliegende naald
Meir Shalev, Het zat zo
Colm Tóibin, Brooklyn
Prijs: € 17,50 (voor leden € 12,50)

 

15B
Hans Keilson, Komedie in mineur
Wanda Reisel, Nacht over Westwoud
Jessica Durlacher, De held
Yolanda Entius, Het kabinet van de familie Staal
Natasha Solomons, De lijst van meneer Rosenblum
Sebastian Barry, Het beloofde land
Prijs: € 17,50 (voor leden € 12,50)


Seizoen 2011-2012
Thema 'Altijd verder'

14A
Rachel Cusk, De Bradshawvariaties
Nelleke Noordervliet, Zonder noorden komt niemand thuis
Thomas Verbogt, Verdwenen tijd
Ernest van der Kwast, Mama Tandoori
Emma Donoghue, Kamer
Albert Helman, De stille plantage
UITVERKOCHT


14B
Philip Roth, Nemesis
Anneloes Timmerije, De grote Joseph
Tom Lanoye, Sprakeloos
Susan Smit, Vloed
Andrea Levy, Het lange lied
Harry Mulisch, De aanslag
UITVERKOCHT


Seizoen 2010-2011
Thema 'Andermans taal'

Map 13A
Bruce Chatwin, De zwarte heuvel
Steven Galloway, De cellist van Sarajevo
Andrew Sean Greer, Het verhaal van een huwelijk
Pia de Jong, Lange dagen
Joke van Leeuwen, Alles nieuw
Renate Dorrestein, is er hoop
UITVERKOCHT

 

Map 13B
Ödön van Horváth, Jeugd zonder God
Paolo Giordano, De eenzaamheid van de priemgetallen
Kate Grenville, Het verre paradijs
Alex Verburg, Dwalingen
Ariëlla Kornmehl, Een stille moeder
Anna Enquist, Contrapunt
UITVERKOCHT


Seizoen 2009-2010
Thema 'Tussen Toen en Toekomst'

Map 12A
Philippe Claudel - Het verslag van Brodeck
Laia Fàbregas - Het meisje met de negen vingers
Laurent Gaudé – Eldorado
Tim Krabbé - Marte Jacobs
Joseph Roth – Job
Guurtje Leguijt – Niemandsland
UITVERKOCHT
 
Map 12B
Joke J. Hermsen - De liefde dus
Rascha Peper - Vingers van marsepein
Naema Tahir - Eenzaam heden
Kees van Beijum – Paradiso
Irène Némirovsky - De gelukzoeker
Helen Garner - De logeerkamer
UITVERKOCHT

Onderstaande mappen zijn helaas uitverkocht!

Seizoen 2008-2009
Thema 'Ver van huis'

Map 11A
Adriaan van Dis, De wandelaar
Vonne van der Meer, Take 7
Mohsin Hamid, De val van een fundamentalist
Cynthia Ozick, Erfgenamen van een glinsterende wereld
Marieke van der Pol, Bruidsvlucht
Lloyd Jones, Meneer Pip


 
Map 11B
Arthur Japin, De overgave
Marjolijn Februari, De literaire kring
José Eduardo Agualusa, De handelaar in verledens
Saša Stanišiæ, Hoe de soldaat de grammofoon repareert
Khaled Hosseini, Duizend schitterende zonnen
W.F. Hermans, Nooit meer slapen


Seizoen 2007-2008
Thema 'Solidair of solitair'

Map 10A
Gerbrand Bakker, Boven is het stil
Tim Krabbé, Een goede dag voor de ezel
Harriet Scott Chessmann, Niet meer mijn moeder
Janne IJmker, Achtendertig nachten
Jean Rhys, De wijde Sargasso Zee
Shifra Horn, Ode aan de vreugde
 

 

Map 10B
Kader Abdolah, Het huis van de moskee
Nicole Krauss, De geschiedenis van de liefde
Chaja Polak, Salka
Gilles Rozier, De verwachting
Willem Elsschot, Villa des Roses
André Brink, De bidsprinkhaan


Seizoen 2006-2007
Thema 'Over liefde en onvermogen'

Map 9A
Deszõ Kosztolányi, Anna
Ian McEwan, Zaterdag
Anna Enquist, De thuiskomst
Jan Siebelink, Knielen op een bed violen
Jeanette Winterson, Vuurtorenwachten
Khaled Hosseini, De vliegeraar van Kabul 

Map 9B
Magda Szabó, De deur
Jonathan Safran Foer, Extreem luid & ongelooflijk dichtbij
Margriet de Moor, De verdronkene
Annejet van der Zijl, Sonny Boy
Kazuo Ishiguro, Laat me nooit alleen
Pierre Péju, Het stille kind

Seizoen 2005-2006
Thema 'Merkwaardige geschiedenissen'

Map 8A
Cervantes  -  Don Quichot
Willem Jan Otten - Specht en zoon
Nicolien Mizee - Toen kwam moeder met een mes
Henning Mankell - Verteller van de wind
William Brodrick - Het zesde klaaglied
Imre Kertész - Liquidatie
Bernlef - Buiten is het maandag
 


Map 8B
Homerus - Odysseia
Vonne van der Meer - Ik verbind u door
Tomas Lieske - Gran Café Boulevard
David Grossman - Het zigzagkind
Philippe Claudel - Grijze zielen
Per Olov Enquist - Kapitein Nemo’s bibliotheek
Arthur Japin - Een schitterend gebrek


Seizoen 2004-2005
Thema 'Drijfveren'

Map 7A
Thomas Rosenboom - De nieuwe man
Renate Dorrestein - Het duister dat ons scheidt
Daniel Mason - De pianostemmer
Arto Paasilinna - De huilende molenaar
John Burnham Schwartz - Claire
Basha Faber - De jeugdzonde
Niccolò Ammaniti - Ik ben niet bang


Map 7B
Boudewijn Büch - Het geheim van Eberwein
Rascha Peper - Wie scheep gaat
Yann Martel - Het leven van Pi
Paulo Coelho - De duivel en het meisje
Graham Swift - Het volle daglicht
Gail Tsukiyama - Dromend van water
Erri de Luca - Montedidio


Seizoen 2003-2004
Thema 'Verzwegen verleden'

Map 6A
Miriam Guensberg - Saternacht
Michel Quint - De tuinen van de herinnering
Sandro Veronesi - In de ban van mijn vader
Hella Haasse - Sleuteloog
Etienne van Heerden - Het zwijgen van Mario Salviati
Allard Schröder - De hydrograaf
Bergjlot Hobæk Haff - Sigbrits Brandstapel
 

Map 6B
Fleur Bourgonje - Labyrint
Andreï Makine - De muziek van een leven
Chaim Potok - De arkenbouwer
Leon de Winter - God's Gym
Tessa de Loo - Een bed in de hemel
Per Olov Enquist - De vijfde winter van de magnetiseur
Kerstin Ekman - Wolfshuid
Prijs: € 15,- (voor leden € 10,50)


Seizoen 2002-2003
Thema 'Schijn en Werkelijkheid'


Map 5A
Paulo Coelho - De alchemist
Maya Rasker - Met onbekende bestemming
Stephan Lang - De mollenjager
Rachel Seiffert - De donkere kamer
Sándor Márai - De erfenis van Eszter
Aldous Huxley - Heerlijke nieuwe wereld
Chaim Potok - kort verhaal 'Zebra' (uit de bundel Isabel en andere verhalen)


Map 5B
Harry Mulisch - Siegfried
Floor Haakman - Oneetbaar brood
Giovanni Chiara - De valstrik
Susan Vreeland - Meisje in hyacintblauw
Dai Sijie - Balzac en het Chinese naaistertje
Aldous Huxley - Heerlijke nieuwe wereld
Chaim Potok - kort verhaal 'B.B.' (uit de bundel Isabel en andere verhalen)



Seizoen 2001-2002
Thema 'Herinnering en vergetelheid'

Map 4A
De moeder van Nicolien - J.J. Voskuil
‘Come-back’ - Margriet de Moor
Fenrir - Hella Haasse
Marcel - Erwin Mortier
Novecento - Alessandro Baricco
De avonturen van Alice in Wonderland - Lewis Carroll
‘Daer een seigneur zijn handen wast’ - Anna Enquist
Gedicht ‘De idioot in het bad’ - M. Vasalis


Map 4B
Publieke werken - Thomas Rosenboom
In ongenade - J.M. Coetzee
Het huis met de zwarte vlinders - Leena Lander
De weg naar Caviano - Doeschka Meijsing
Spijkerschrift - Kader Abdolah
Alle namen - José Saramago
Verborgen gebreken - Renate Dorrestein
Gedicht ‘De idioot in het bad’ - M. Vasalis



Seizoen 2000-2001
Thema 'Idealen en illusies'


Map 3A
Oscar Wilde, Het portret van Dorian Gray
Buchi Emecheta, Kehinde en de geest van Taiwo
Helga Ruebsamen, Het lied en de waarheid
Patrick Süskind, Het parfum
Elle Eggels, Het godencomplot


Map 3B
Gustave Flaubert, Madame Bovary
Isabel Allende, Liefde en schaduw
Pauline Slot, Zuiderkruis
F. Springer, Kandy, een terugtocht
Susanna Tamaro, De stem van je hart


Map 3C
Alexander Poesjkin, verhaal 'Het schot'
Bessie Head, verhaal 'De hemel is niet gesloten'
Hatice Tokgöz, verhaal 'Trouwen met Nederland'
Rascha Peper, verhaal 'Van het vuil op het hemd van een Montanari'
Chaja Polak, Zomersonate



Seizoen 1999-2000
Thema 'Familieleven, relaties en netwerken'


Map 2A
Marianne Fredriksson, Anna, Hanna en Johanna
Yann Queffélec, De brute bruiloft
Inez van Dullemen, Het land van rood en zwart
Yasmine Allas, Idil, een meisje
Orhan Pamuk, Het huis van de stilte


Map 2B
Marianne Fredriksson, Anna, Hanna en Johanna
Abdelkader Benali, Bruiloft aan zee
Jeanette Winterson, Sinaasappels zijn niet de enige vruchten
Ismail Kadare, Een breuk in april
Jan Siebelink, Vera

Map 2C
Marianne Fredriksson, Anna, Hanna, Johanna
Lulu Wang, verhaal 'Brief aan mijn dief'
Zurinah Hassan, verhaal 'Oma'
Hella Haasse, verhaal 'Het tuinhuis'
Naima El Bezaz, verhaal 'Een vervlogen droom'



Seizoen 1998-1999
Thema 'Multicultureel'


Map 1A
Lulu Wang, Het lelietheater
Theseus, Griekse mythen en sagen
Michel Tournier, De gouden druppel
Martine Yilmaz-Carton, Het verhaal van Fatma
Nicolaas Matsier, Gesloten huis


Map 1B
Lulu Wang, Het lelietheater
Mariama Bâ, Het scharlaken lied
Anna Mitgutsch, Jerusalem
Geert Mak, Hoe God verdween uit Jorwerd
Antoine de Saint-Exupéry, De kleine prins


Map 1C
Lulu Wang, Het lelietheater
Ellen Ombre, verhaal 'Begrafenisstemming'
Geraldine Brooks, De dochters van Allah
Pearl Abraham, Vreugde der wet
Carolijn Visser, Hoge bomen in Hanoi
 

 

 

 


terug naar overzicht